• Wpisów: 8
  • Średnio co: 151 dni
  • Ostatni wpis: 3 lata temu, 20:35
  • Licznik odwiedzin: 4 515 / 1365 dni
 
kitsunetoshi
 
Witam wszystkich!

Razem z Tākoizu-chan postanowiłyśmy,że na naszym blogu będziemy umieszczać krótkie recenzje, które mogą służyć innym za pomoc, aby uniknąć katastrofy. Jeśli chcielibyście recenzje danej serii anime to możecie pisać w komentarzach,a my postaramy się to zrobić :)

Dziś chciałabym przedstawić Wam opinię serii ,,Gekkan shoujo nozaki- kun’’ . Postaram się nie spojlerować.

Gekkan.Shoujo.Nozaki-kun.full.1742019.jpg


****************Gekkan shoujo nozaki-kun*****************

Studio: Dogakobo

Autor: Izumi Tsubaki

  Seria ta nie jest zbyt popularna gdyż powstała dość niedawno, o ile się nie mylę to latem 2014 roku. Składa się ona z 12 odcinków, które trwają ok 25 minut. Powoli pojawiają się, krótkie odcinki specjalne. Jest to romans, który jest również dobrą komedią. Przyznam, że nie było odcinka, w którym bym się nie śmiała.


Historia opowiada o Chiyo Sakurze , która podkochuje się w Umetarou Nozakim, który jest jej kolegą ze szkoły. Już w pierwszej scenie można przekonać się ,że nie jest to kolejne mdłe shoujo.


Przez mały błąd Sakury dowiaduje się ona, że jej kolega jest twórcą mangi, która jest dość popularna wśród dziewczyn. Sama pomaga mu w pracy nad jego mangą. Jest ona również królikiem doświadczalnym Nozakiego, który szuka inspiracji na kolejne części swojego dzieła.  Dzięki temu główna bohaterka zbliża się do swojego ukochanego, tym samym poznając  jego znajomych, którzy nie są szablonowymi postaciami.  

Muszę przyznać, że na początku nie spodziewałam się, że ta seria tak mi się spodoba. Myślałam, że będzie to coś co nie będzie niczym nowym i będzie przypominało inne serie z tego gatunku.

Sam opening jest cudowny, piosenka która w nim była cały czas siedziała mi w głowie. Dość często muzyka w openingach nie jest najciekawsza i prawie zawsze je przewijam, jednak w tej serii nie musiałam tego robić.Kreska jest przeurocza, zachowania bohaterów są tak mało przerysowane, że aż zaskakują. Każda postać ma swój osobny styl, historię.

Captura.JPGJest to anime bardzo pozytywne, wręcz śmieszne. Pomysł na powstanie tej serii był bardzo dobry.  Jednak przyznam, że osoby , które gustują w typowych romansach  mogą czuć niedosyt, gdyż ta seria skupia się właśnie na parodiowaniu zachowań bohaterów w typowych szojcach. Od wyznawania miłości po wspólnym spacerze pod parasolką.  

Nuevo-video-promocional-del-anime-de-Gekkan-Shoujo-Nozaki-kun.jpgOceniam tą serię na: mocną 8

Mam nadzieję, że kiedyś wyjdzie kontynuacja  bądź jakieś dłuższe odcinki specjalne. Jak na razie mogę wziąć za czytanie mangi, która  również postała.

Oglądaliście już tą serię, jeśli tak to co o niej sądzicie?

~lisek łowca bishów

Nie możesz dodać komentarza.